İstanbul’un en sükseli reklam ajansının medyatik patronu, gizemli bir cinayete kurban gittiğinde, tüm gözler onun altında çalışan 10 kişiye çevirilir. Toplumun farklı kesimlerinden gelen bu mesai arkadaşları, kapsamlı bir soruşturma sırasında medyatik bir davanın şüphelilerine dönüşürler.

SUÇ / KARA KOMEDİ

MİNİ DİZİ - 8 BÖLÜM

İyi Geceler Patron, ülkenin en sükseli reklam ajansının medyatik patronunun, iş yerinde vahşi bir cinayete kurban gitmesiyle gelişen olayları anlatan bir polisiye ve kara mizah dizisidir. Çalışmaktan ibaret olan hayatları, patronları ölünce başlarına yıkılan on kişilik bir ekibin hikayesini anlatan yapım, her bölümünde ekibin ayrı bir üyesini odağına alacak bir mini dizi olarak tasarlanmıştır. Karakterlerin geçmiş ve geleceklerinin paralel kurguyla aynı bölümde anlatılacağı hikayede, tüm çalışanlar er ya da geç şüpheli durumuna düşeceklerdir.

Hikayesini 10 bölümde anlatmayı planlayan İyi Geceler Patron, sadece “Katil Kim?” sorusunu değil “Neden? Niçin? Nasıl?” sorularını da işin içine katarak gizemini son bölüme kadar koruyacak ve tatmin edici cevaplar verecek şekilde planlanmıştır.

Ülkenin en prestijli ajansı Mürekkep’te çalışan seçkin kişiler, bir sabah işe geldiklerinde patronlarının vahşi bir şekilde öldürüldüğünü keşfederler.  Toplumun farklı kesimlerinden gelen bu mesai arkadaşları birden ülkenin en medyatik davasının şüphelileri haline dönüşürken,  aralarındaki profesyonel çatışmalar ise katilin bulunmasını zora sokacaktır.  Yürütülen soruşturma sırasında, saygın bir şirket olan Mürekkep’te yaşanan mobbing, şantaj ve tehlikeli ilişkiler bir bir ifşa olacak, bu cinayetin arkasında birden fazla isim olabileceği ihtimali ortaya çıkacaktır.

İyi Geceler Patron karakterleri bir çoğu işkolik olan ve patronlarının takım ruhuna verdiği önem yüzünden hayatlarının çoğunu beraber geçirmek zorunda kalan insanlardan oluşur.

Mürekkep’in kurucusu Giray Karahan, hayatta her şeyi başarmış bir adamdır. Çevresi geniş, eli uzun olan Karahan’ın anlayışlı ama sert bir patron olduğu herkes tarafından bilinmekte, kendisinin el verdiği hayatta yürüyüp gitmektedir.

Mürekkep’in en eski çalışanlarından olan Demre, elinden her iş gelebilen yetenekli ama da problemli bir adamdır. Şirketten daha önce bir kez istifa etmesine rağmen yıllar sonra tekrar burada çalışmaya başlayan Demre, Giray’ı abisi, Mürekkep’i de evi gibi görmektedir.

Demre’nin ilk istifasından sonra Mürekkep’in Kreatif Direktör koltuğuna kurulan Berkin, kendi markasına çok önem veren ve iş bitiriciliğiyle bilinen bir adamdır. Sektördeki şöhreti Giray’la yarışan Berkin, bunun getirilerini sonuna kadar da kullanmaktadır.

Mürekkep’in yapımcısı Aksel, eski dostu Demre gibi köklü bir çalışandır. Ajansın tüm işlerinden haberdar olan Aksel’in çekilinen biri olması da ona saman altından çok su sızdırma olanağı sağlamıştır.

Demre’nin eski Jr’ı Lina, onun yokluğunda tüm markalarını Berkin’e kazandırarak, grouphead’liğe terfi etmiş ve reklamcılığın her anlamda ekmeğini yiyen hırslı bir genç kızdır.

Ajansın sosyal medya başkanı olan Alanur, elindeki gücün farkında olan ve bunu kullanmaktan çekinmeyen bir kadındır. Demre’yle yakın arkadaş olan Alanur, onun masumiyetine de inanan tek kişidir.

Tıpkı Demre gibi, senelerce çalıştığı Mürekkep’ten istifa etmek zorunda kalan Zeynep, bu şirkete verdiği senelerin hesabını soracak kadar kindardır.

Mürekkep’in öne çıkan isimlerinden İpek, kendini Giray’ın cazibesine kaptırmış ve hatalar yaparak öğrenen genç bir kadındır. 

Şirketin tüm ihtiyaçlarından sorumlu olan Tarık, Demre’yi abisi gibi gören, Berkin’e özenen ve gizliden gizliye de Alanur’a aşık bir internet koliktir.

Mürekkep’in sessiz ortağı Yalçın, tüm kontrolü Giray’a bırakmış, bu işin kaymağını yiyen zevk düşkünü bir adamdır.

Şirketin muhasebesinden sorumlu olan Sevim, gün boyu kendi küçük odasında bir televizyon programı sunarmış gibi eğlenen kalp hastası bir kadındır.

Yakın çevresi olmayan Nesil, bulmaca çözmeye çok meraklı ve aldığı davalara farklı bakış açılarından bakmayı seven, hafif bipolar eğilimleri olan bekar bir dedektiftir.

Nesil ile ortaklığının birinci senesinde olan Okan, önceki partnerini asabiyeti sebebiyle kaybetmiş ve bu yüzden de öfke kontrolü dersleri alan bir dedektiftir.

Her bölümün farklı bir karakteri odak noktasına koyduğu hikayede, karakterlerimizin kariyer geçmişleri ve cinayet sorguları paralel kurguda işlenir.

Her karakterin bir iş yeri için fazlasıyla dramaya sahip olduğu İyi Geceler Patron’da gerilimli ve heyecanlı anlar dizinin bel kemiğini oluştursa da, hikayemiz iş yeri kültürlerini ve çalışma şartlarını hedef alan espri anlayışıyla kara komedi türüne de göz kırpmaktadır.

DRAMASI
DRAMASI

KOMEDİSİ
KOMEDİSİ

KARAKTERLERİ
KARAKTERLERİ

EVRENİ
EVRENİ

GİZEMİ
GİZEMİ

İyi Geceler Patron, Levent’in lüks caddelerinden, Kağıthane’nin çarpık mahallelerine uzanan bir coğrafyada ve günümüzde geçen bir hikayedir. Her iş yerinde olduğu gibi titleların yüklü anlamlara sahip olduğu bir reklam ajansında geçen yapım, bu çok bacaklı şirketin yapısını her bölümünü bir karakter ve departmana ayırarak, kolaylıkla takip edilebilecek bir yapıda anlatır. Reklamcılığın mutfağına inerken izleyicisini yabancılaştırmamak için dedektif karakterlerinden destek alan hikaye, ayrıca cinayetin çözümünde de bu sektöre has bazı numaralar kullanarak seyircisini şaşırtacaktır.

İyi Geceler Patron, günümüzde hala görmezlikten gelinebilen “Mobbing” kültürü başta olmak üzere çalışma hayatının problemlerini ve gündelik hayatımıza yansımalarını ilgi çekici bir gizem ile birleştirerek anlatmayı hedefler. Çalışanlar olarak kendimizi ne ve kimin için yıprattığımızı sorgulayan hikaye, kötü iş tecrübelerinin ve çalışma ortamlarının üzerimizde açtığı psikolojik ve fiziksel zararlara da dikkat çekmeyi amaçlar. Yapımın bir reklamcılık ajansında geçmesi ise, sürekli değişen ve topluma yön veren bu sektörün her şeyi ekstrem boyutlarda yaşaması ve yaşatmasıdır.

“When a successful boss of an ad company is found dead at his workplace, ten of his best and closest employees become suspects in a very mediatic and complicated case.”

İyi Geceler Patron, çalışma hayatının evrensel olan içgörülerinden yola çıkan bir hikâye olduğu için, uluslararası platformlarda yayınlanmaya ve farklı coğrafyalara uyarlanmaya müsait bir dizidir. 

Ziyaretiniz için çok teşekkür ederim. Farklı bir projeye geçmek için yandaki menüyü kullanabilir veya aşağıdaki bilgileri kullanarak bana ulaşabilirsiniz.

📲   05337105000
✉️   emreunayli@gmail.com