Masallardan ilham alarak cinayetler işleyen bir seri katilin peşine düşen dedektifler, dava ilerledikçe kurban seçimlerinin toplumsal bir mesaj içerdiğini ve katili yakalamak istemediklerini fark ederler. 

SUÇ / GERİLİM

2 SEZON = 16x45' BÖLÜM

Hikâye

Masallara benzeyen cinayetler işleyen bir seri katilin peşine düşen dedektifler dava ilerledikçe kurbanların o kadar da masum olmadıklarını ve cinayetlerin toplumsal bir mesaj içerdiğini fark ederler. Topladıkları tüm deliller zanlı olarak bir anaokulu öğretmenini gösterdiği zaman, dedektifler gerçek suçluların kim olduğuna dair fikir ayrılığına düşecek ve Kötü Kurt masalı ülke çapında ses getirecek ahlaki bir ikilime sebep olacaktır. 

Ana Karakterler

AYLİN AYTEKİN

İşkolik bir dedektif olan Aylin kızının velayetini eski eşine kaptırmış yalnız bir kadındır. Kontrol edemediği çeşitli problemleri olan Aylin’in en büyük yeteneği ise kendisi de iyi bir yalancı olduğu için ona yalan söyleyenlerin farkına anında varabilmesidir.

ŞEHRAZAD KIZILTAN

Bir anaokulu öğretmeni olan Şehrazad çocukluğunda geçirdiği travmaları çok geç atlatmış ve başına gelenlerin başka çocukların başına gelmemesi için de her şeyi yapabilecek bir karakterdir. İlk cinayetini bir öğrencisinin velisiyle işleyen Şehrazad bir süre sonra kendi masalını yazan bir kurta dönüşecektir.

ÇETİN PEKER

Aylin ile birlikte Kötü Kurt davasında görevlendirilen Çetin, gerektiğinde kuralları esnetebilecek bir gevşekliğe ve üstün körü bir meslek aşkına sahiptir. Adaleti bazen kendi elleriyle dağıtan karakterimiz kendi oğluyla olan ilişkisinde Kötü Kurt’tan çok önemli bir ders alacaktır.

FAHRETTİN ÇELEBİ

Cinayet Büro Amiri olan Fahrettin, emekliliğin sınırına gelmiş saygın bir komiserdir. Kötü Kurt cinayetleri çözüldüğünde, kariyerine güzel bir nokta koyacağına inanan Fahrettin’in en büyük korkusu ise alacağı Devlet Nişanı’nın tehlikeye düşmesidir.

Bölümler

1×01 – KÖTÜ KURT

Midesine taşlar doldurulmuş olarak bulunan yaşlı bir erkek cesedi, iki dedektifin üstlendiği kanlı bir davanın başlangıcı olacaktır. Özel bir anaokulunda sınıf öğretmeni olan Şehrazad ise öğrencileriyle yıl sonu müsameresine hazırlanmaktadır.

1×02 – KIRMIZI BAŞLIKLI

Şehrazad’ın bir öğrencisinin velisinin öldürülmesi üzerine onunla görüşen Aylin, bu kadının cinayetleri pek de kınamadığını fark eder. Çetin, olay mahalinde bulunan bir delilin bir önceki gün katıldığı müsamerenin bir parçası olduğunu fark eder.

1×03 – PAMUK

7 erkeğin aynı evde ölü bulunmasıyla Kötü Kurt davası ülke çapında ses getirirken, Aylin bir sonraki cinayetin ilhamı olacak masalı bulduğunu düşünmektedir. Çetin ise Şehrazad’ı sorguya çekmeleri gerektiğini hisseder.

1×04 – KÜLLERİN KEDİSİ

Sorgu sırasında büyük ipuçları yakalayan Çetin, Şehrazad’a suçlarını itiraf ettirmek üzereyken beklenmedik bir gelişme ve yeni bir cinayet tüm davanın gidişatını değiştirir.

1×05 – UYUMA GÜZEL

İşlediği cinayet sonrası Şehrazad’a sığınan Aylin, onun Kötü Kurt olduğunu öğrenmiştir. Çetin, yeni işlenen cinayetin farklı olduğunu kanıtlamak için kuralları esnetmeye başlar.

1×06 – ZEHİRLİ İĞNE

Çetin tarafından yakalanmak üzere olan Aylin ve Şehrazad onu devre dışı bırakmak için bir plan yaparlar ama tuzağa düşen Fahrettin olur.

1×07 – KURT AVI

Kötü Kurt’un kimliği açıklanmış, Şehrazad her yerde aranmaktadır. Aylin ve Çetin ilk kez karşı karşıya gelirler ve Kötü Kurt cinayetlerini Fahrettin’e iki farklı yüzüyle anlatırlar.

1×08 – GÜZEL VE ÇİRKİN

Şehrazad’ın hapse girmesinin üzerinden bir yıl geçmiş ve Kötü Kurt cinayetleri durulmamıştır.

Aslında

Kötü Kurt, adaleti kendi ellerine alarak suçlu bulduğu velilerini bir bir öldüren bir anaokulu öğretmeni üzerinden, Türkiye’de işlenen kadın ve çocuk cinayetlerinin fazlalığına dair bir muhakeme yaptırmayı hedeflemektedir. Şiddete karşı şiddetin hiç bir şeyi çözmeyeceğini seyircisine bu şiddetin tatminini yaşattıktan sonra veren hikâye, çocukluğumuzda duyduğumuz masalların da toplumsal normlar üzerindeki etkisini sorgular.

Mood

🚶🏻‍♀️ Teşekkürler 🐺

Ziyaretiniz için çok teşekkür ederim. Farklı bir projeye geçmek için yandaki menüyü kullanabilir veya aşağıdaki bilgileri kullanarak bana ulaşabilirsiniz.

 Emre Ünaylı
05337105000
emreunayli@gmail.com