Benzer iki zarf içinde farklı teklifler alan yeni evli bir çiftin kabusa dönüşür. Ünlü bir sunucu olan Pera’nın zarfından kocasından saklaması şartıyla almaya hak kazanacağı 10 milyon dolarlık bir çek, kocası Tamer’in zarfından ise karısına yapılan teklifin ayrıntılarıyla dolu bir bulmaca çıkar. 

ROMANTİK GERİLİM

MİNİ DİZİ = 8x50' BÖLÜM

Ana Hikaye

Ünlü bir basketbolcu olan Sanlı Özarslan ile hiç kimsenin tanımadığı Nesil Kaya’nın evliliği, her ünlü evliliği gibi magazin dünyasında gereksiz bir ilgi yaratır. Özel hayatı konusunda hassas olan Sanlı’nın isteği üzerine balayını da tıpkı ilişkileri gibi gözlerden uzak yaşayan çift, yeni evlerine döndüklerinde isimlerine gönderilmiş iki benzer zarfla karşılaşırlar. Zarfları da gelen hediyeler gibi bir süre umursamayan çiftimiz, Sanlı’nın kendi zarfını  açmasıyla evliliklerinin sınandığı bir akıl oyununa düşerler. Zira Sanlı’ya, karısına gönderilen zarfta ona söylememesi şartıyla almaya hak kazanacağı 10 milyon dolarlık bir çek olduğu söylenmiştir. Bunun üzerine yeni eşinin zarfını açması konusunda anlamsız bir ısrar gösteren Sanlı, Nesil’in bunu red etmesiyle iyiden iyiye şüpheye düşer. Nesil zarfı açtığında ise sadece 10 milyon dolarlık bir çekle değil, Sanlı Özarslan’ın herkesten sakladığı tarafını da anlatan kan dondurucu bir mektupla karşılaşır.

Bölümler

1×01 – ADRESE TESLİM

Sanlı ve Nesil Özarslan çifti, balayı dönüşü iki farklı zarfta iki farklı teklifle ölümcül bir akıl oyunununa başlarlar.

1×02 – AYNALAR

Sanlı’ya gelen bir düğün hediyesi çiftin gerçek yüzlerini ortaya çıkarır.

1×03 – HAMİLİNE

Sanlı’nın düğün sonrası Nesil’e soyadını değiştirmesi konusunda baskı yapması, kahramanımızın çekin kızlık soyadına ait olduğunu fark etmesine sebep olur.

1×04 – ŞOK!

Özarslan çiftinin magazinsel ilişkisi, zarftaki teklifin basına sızmasına sebep olurken, çift hakkında beklenmedik bir skandal da patlamak üzeredir. 

1×05 – KAPISI KAPALI

Bir sabah magazin programında, canlı yayında, karşı karşıya gelen çiftimiz, aynı evin içinde karşı karşıya geldiğinde soğuk bir savaş başlar.

1×06 – KOŞ PARA KOŞ

Nesil’e gelen yeni bir zarf, teklifi tekrar çiftin hayatına sokarken, Sanlı beklenmedik bir hamle ile tüm kartlarını ortaya serer ve karısıyla yüzleşir.

1×07 – 7 GÜN 6 GECE

Özarslan çiftinin balayına döndüğümüz bu bölümde, evliliklerinin ilk çatışmalara tanık olur ve teklifin arka planıyla ilgili çok önemli bir ipucu yakalarız.

1×08 – MODERN ZAMANLAR

Sanlı ortadan kaybolmuş, Nesil’in ise teklif konusunda zamanı dolmuştur. (Dizi Finali)

Karakterler
SANLI ÖZARSLAN
SANLI ÖZARSLAN

Ünlü bir basketbolcu olan Sanlı, kariyerinin zirvesinde gözde bir bekarken, kimsenin tanımadığı Nesil’le evlenerek herkesi şaşırtmıştır. Özel hayatı konusunda takıntılı derecede hassas olan ve geçmişinde bazı mental sıkıntıları bulunan kahramanımızın sık sık basınla başının derde girmesinin sebebi de budur.

NESİL ÖZARSLAN
NESİL ÖZARSLAN

Nesil, erkek arkadaşının zoruyla gittiği basketbol maçında ünlü oyuncu Sanlı ile tanıştıktan 3 ay kadar sonra onun eşi olmuştur. Yaşadığı ilişki yüzünden göz önünde bir hayat yaşamaya başlayan Nesil, bir süre sonra çevresinde herkesin ondan bir şeyler talep ettiğini fark eder.

LİVYA SERLİ
LİVYA SERLİ

MAGAZİNCİ

Bir sabah programında ünlülerin hayatını umarsızca ifşa eden Livya’nın geçmişinde Sanlı ile de bir ilişkisi olmuştur.

KARAN TEZEL
KARAN TEZEL

MEDYA PATRONU

Sanlı’nın eski takım arkadaşı olan Karan aynı zamanda Nesil’in de üniversite arkadaşıdır. 

AYLİN ÖZARSLAN
AYLİN ÖZARSLAN

SANLI'NIN ANNESİ

Sanlı’nın annesi Aylin, oğlunun onay vermediği bir evlilik yapmasıyla hiç haz etmediği bir geline sahip olur.

ORHAN ÖZARSLAN
ORHAN ÖZARSLAN

SANLI'NIN BABASI

Sanlı’nın babası Orhan, oğlunun adını ve başarılarını kendi çıkarları için kullanan adamdır.

YASEMİN KAYA
YASEMİN KAYA

NESİL'İN ANNESİ

Nesil’i tek başına yetiştirmiş olan Yasemin, kızının yaptığı evlilik sonrası hiç alışık olmadığı bir dünyaya giriş yapar.

Hikâye Tonları

Aslında

Mühürlü Şeyler, odak noktasına aldığı medyatik çift üzerinden toplumun bu tarz ilişki ve isimlere gösterdiği gereksiz ilgi ve saplantıyı eleştiren bir yapımdır. Dedikodu gazeteciliği, şöhretin günümüzde daha da ağırlaşan bedelleri ve  paranın değişmeyen değeri hakkında söyleyecekleri bulunan hikâye, sözünü kusursuz gözüken hayatları giderek parçalanan bir grup insanın üzerinden söyler.

💸 Teşekkürler ❤️‍🩹

Ziyaretiniz için çok teşekkür ederim. Farklı bir projeye geçmek için yandaki menüyü kullanabilir veya aşağıdaki bilgileri kullanarak bana ulaşabilirsiniz.

 Emre Ünaylı
05337105000
emreunayli@gmail.com