Benzer iki zarf içinde farklı teklifler alan yeni evli bir çiftin kabusa dönüşür. Ünlü bir sunucu olan Pera’nın zarfından kocasından saklaması şartıyla almaya hak kazanacağı 10 milyon dolarlık bir çek, kocası Tamer’in zarfından ise karısına yapılan teklifin ayrıntılarıyla dolu bir bulmaca çıkar. 

ROMANTİK GERİLİM

MİNİ DİZİ = 8x50' BÖLÜM

Ana Hikaye

Ünlü bir basketbolcu olan Arın Gökçe ile hiç kimsenin tanımadığı Buse Kaya’nın evliliği, her ünlü evliliği gibi magazin dünyasında gereksiz bir ilgi yaratır. Özel hayatı konusunda hassas olan Arın’ın isteği üzerine balayını da tıpkı ilişkileri gibi gözlerden uzak yaşayan çift, yeni evlerine döndüklerinde isimlerine gönderilmiş iki benzer zarfla karşılaşırlar. Zarfları da gelen hediyeler gibi bir süre umursamayan çiftimiz, Arın’ın kendi zarfını  açmasıyla evliliklerinin sınandığı bir akıl oyununa düşerler. Zira Arın’a, karısına gönderilen zarfta ona söylememesi şartıyla almaya hak kazanacağı 10 milyon dolarlık bir çek olduğu söylenmiştir. Bunun üzerine Buse’nin zarfını açması konusunda anlamsız bir ısrar gösteren Arın, yeni eşinin bunu red etmesiyle iyiden iyiye şüpheye düşer. Buse zarfı açtığında ise sadece 10 milyon dolarlık bir çekle değil, Arın Gökçe’nin herkesten sakladığı tarafını da anlatan kan dondurucu bir mektupla karşılaşır. 

Bölümler

1×01 – ADRESE TESLİM

Arın ve Buse çifti, balayı dönüşü iki farklı zarfta iki farklı teklifle ölümcül bir akıl oyunununa başlarlar. 

1×02 – AYNALAR

Arın ve Buse’ye gelen bir düğün hediyesi çiftin gerçek yüzlerini ortaya çıkarır. 

1×03 – HAMİLİNE

Arın’ın düğün sonrası Buse’ye soyadını değiştirmesi konusunda baskı yapması, kahramanımızın çekin kızlık soyadına ait olduğunu fark etmesine sebep olur. 

1×04 – ŞOK ŞOK ŞOK

Arın ve Buse’nin magazinsel ilişkisi, zarftaki teklifin basına sızması tehlikesine sebep olurken, çift hakkında beklenmedik bir skandal patlar. 

1×05 – KAPISI KAPALI

Bir sabah magazin programında, canlı yayında, karşı karşıya gelen çiftimiz, aynı evin içinde karşı karşıya geldiğinde soğuk bir savaş başlar. 

1×06 – KOŞ PARA KOŞ

Buse’ye gelen yeni bir zarf, teklifi tekrar çiftin hayatına sokarken, Arın beklenmedik bir hamle ile tüm kartlarını ortaya serer ve karısıyla yüzleşir. 

1×07 – 7 GÜN 6 GECE

Arın ve Buse’nin balayına döndüğümüz bu bölümde, evliliklerinin ilk çatışmalara tanık olur ve teklifin arka planıyla ilgili çok önemli bir ipucu yakalarız. 

1×08 – MODERN ZAMANLAR

Arın ortadan kaybolmuş, Buse’nin ise teklif konusunda zamanı dolmuştur. (Dizi Finali)

 

Karakterler
ARIN GÖKÇE

ARIN GÖKÇE

Ünlü bir basketbolcu olan Arın, kariyerinin zirvesinde gözde bir bekarken, kimsenin tanımadığı Buse’yle evlenerek herkesi şaşırtmıştır. Özel hayatı konusunda takıntılı derecede hassas olan ve geçmişinde bazı mental sıkıntıları bulunan kahramanımızın sık sık basınla başının derde girmesinin sebebi de budur.

BUSE KAYA GÖKÇE

BUSE KAYA GÖKÇE

Buse, erkek arkadaşının zoruyla gittiği basketbol maçında ünlü oyuncu Arın Gökçe ile tanıştıktan 3 ay kadar sonra onun eşi olmuştur. Yaşadığı ilişki yüzünden göz önünde bir hayat yaşamaya başlayan Buse, bir süre sonra çevresinde herkesin ondan bir şeyler talep ettiğini fark eder. 

DENİZ KUYUMCU
DENİZ KUYUMCU

MAGAZİNCİ

Bir sabah programında ünlülerin hayatını umarsızca ifşa eden Deniz’in geçmişinde Arın’la da bir ilişkisi olmuştur. 

KORAY TEZEL
KORAY TEZEL

MEDYA PATRONU

Deniz’in yayın yaptığı televizyon kanalının patronu olan Koray, Buse’ye takmış bir adamdır. 

AYLİN GÖKÇE
AYLİN GÖKÇE

ARIN'IN ANNESİ

Arın’ın annesi Aylin, oğlunun onay vermediği bir evlilik yapmasıyla hiç haz etmediği bir geline sahip olur. 

ORHAN GÖKÇE
ORHAN GÖKÇE

ARIN'IN BABASI

Arın’ın babası Orhan, oğlunun adını ve başarılarını kendi çıkarları için kullanan adamdır. 

YASEMİN KAYA
YASEMİN KAYA

BUSE'NİN ANNESİ

Buse’yi tek başına yetiştirmiş olan Yasemin, kızının yaptığı evlilik sonrası hiç alışık olmadığı bir dünyaya giriş yapar. 

Hikâye Tonları

Aslında

Mühürlü Şeyler, odak noktasına aldığı medyatik çift üzerinden toplumun bu tarz ilişki ve isimlere gösterdiği gereksiz ilgi ve saplantıyı eleştiren bir yapımdır. Dedikodu gazeteciliği, şöhretin günümüzde daha da ağırlaşan bedelleri ve  paranın değişmeyen değeri hakkında söyleyecekleri bulunan hikâye, sözünü kusursuz gözüken hayatları giderek parçalanan bir grup insanın üzerinden söyler. 

💸 Teşekkürler ❤️‍🩹

Ziyaretiniz için çok teşekkür ederim. Farklı bir projeye geçmek için yandaki menüyü kullanabilir veya aşağıdaki bilgileri kullanarak bana ulaşabilirsiniz.

 Emre Ünaylı
05337105000
emreunayli@gmail.com