Alternatif tıbba bir şans vererek ünlü bir şifacıyla görüşen Doruk Engin’in hayatı bu gizemli adamın öğretileriyle istediği her şeye sahip olmaya başlamasıyla değişir. 

GİZEM / DRAMA

MİNİ DİZİ = 8x50' BÖLÜM

Hikâye

Şifacı, kendini ararken her şeyini kaybeden genç bir doktorun, Doruk Engin’in hikayesini anlatır. İşi yüzünden sık sık anksiyete atakları geçiren ve görüştüğü hiçbir psikiyatristten memnun kalmayan kahramanımız, karısı İstanbul’un ısrarlarıyla hiç inanmasa da alternatif tıbba bir şans vererek Şifacı olarak nam salmış gizemli bir adam ile görüşür. Önceleri onun tedavi yöntemlerine burun kıvıran Doruk, bir süre sonra bu yöntemlerle hayatında istediği her şeyi elde edebildiğini fark eder. Yaşadığı tüm deneyimlerden sonra bu gizemli adamın yörüngesine giren kahramanımız, gerçekleşen her isteğinin karşılığında Şifacı’ya borçlandığını fark ettiğinde ise her şeyini kaybetmenin kıyısına gelmiştir bile.

Bölümler

Karakterler
DORUK ENGİN
DORUK ENGİN

Hiç Kimse

Karısı İstanbul’un aksine, hayatta hak ettiği yerde olduğunu ASLA düşünmeyen Doruk sıkıntılı bir karaktere sahiptir. Şifacı ile ilk tanışmasında onun bir şarlatan olduğunu düşünen kahramanımız, eşinin ısrarlarıyla görüşmelere devam ettikçe aslında hayatta aradığı her cevabın bu gizemli adamda saklı olduğunu düşünmeye başlar.

KAYRA ÖZ
KAYRA ÖZ

Şifacı

Özel güçleri kulaktan kulağa yayılan Kayra, sosyetik çevrelerde “Şifacı” olarak da bilinen karizmatik ve gizemli bir adamdır. Hayatına “dokunduğu” insanlar üzerinde pozitif etkiler bırakarak onları etkileyen karakterimiz, aslında karanlık bir ajandası olan bir şeytandır.

İSTANBUL ENGİN
İSTANBUL ENGİN

Her Şey

Hayatta koyduğu tüm hedefleri genç yaşında başarmış olan İstanbul, gençlik aşkı Doruk’la da mutlu bir evlilik sürdüğünü düşünmektedir. Maddiyattan çok maneviyata önem veren İstanbul, eşinin tam zıttı bir karakter olduğunu Şifacı ile tanıştıkları zaman anlar.

FERAY UĞUR
FERAY UĞUR

Şifacı'nın Sağ Kolu

Yıllardır Şifacı’nın sağ kolu olan Feray, onun üstünde garip bir kontrol sağlayabilmiş tek kişidir. Bu sebeple Şifacı’dan çok daha tehlikeli bir kadındır.

AKIN KANSU
AKIN KANSU

Dedektif

Görevinden uzaklaştırıldıktan sonra Şifacı’nın müridlerinden birine dönüşen Akın, aynı zamanda onun kirli işlerini de yapan biridir.

SİMLA GÜNGÖR
SİMLA GÜNGÖR

Eski Kurban

Geçmişte Şifacı’nın hayatını mahvettiğini iddia eden Simla, aynı şeylerin İstanbul’un başına gelmemesi için onu uyarmaya çalışan bir karakterdir.

BERKİN SELİM
BERKİN SELİM

Rakip

Doruk’un hem profesyonel hem kişisel hayatında rakibi olan Berkin, Şifacı’nın işin içine girmesiyle her şeyini kaybetmeye başlayacak ve bunun sorumlusunun Doruk olduğunu fark edecektir.

TİLBE SARAÇ
TİLBE SARAÇ

Sosyetik Mürid

Holding sahibi bir ailenin başında olan Tilbe gizemli bir şekilde sırra kadem basmış, yıllar sonra ortaya çıktığında ise Şifacı’nın en sükseli takipçisi olmuştur.

Hikâye Tonları

Özgün bir hikâye olan “Şifacı” seyircisine, Dorian Gray’in Portresinin karakterlerine, Şeytan’ın Avukatı filminin gerilimine ve The Path’in psikolojik çatışmalarına göz kırpan bir macera yaşatır.

İşin Aslı

Şifacı, günümüzde farklı şekillerde karşımıza çıkan “inanç sömürüsü” problemini modern ve ayrıcalıklı insanların dünyasında geçen bir hikâye ile anlatır. İnsanoğlunun zaaflarının ne kadar kolay manipüle edilebildiğini işleyen Şifacı, güç sahibi insanları merkezine alarak, bu tür etkilerin boyutlarının ne kadar büyük olabileceğinin altını çizer. Macerasını mistik ve gizemli olaylarla sürükleyici kılan yapım aynı zamanda insan psikolojisine dayanan gerçekçi bir olay örgüsüne sahiptir.

💆‍♀️ Teşekkürler 💆🏻‍♂️

Ziyaretiniz için çok teşekkür ederim. Farklı bir projeye geçmek için yandaki menüyü kullanabilir veya aşağıdaki bilgileri kullanarak bana ulaşabilirsiniz.

 Emre Ünaylı
05337105000
emreunayli@gmail.com